Ürün Garanti Şartları

Firmamız tarafından satışı yapılmış tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece 2 yıl süreyle imalat hatalarına karşı resmi garanti kapsamındadır.

Garanti Kapsamı Dışında Kalan Uygulamalar
Aşağıdaki belirtilmiş olan durumlarda, ürünlere garanti şartları uygulanmaz.
Bu hallerde ithalatçı firmanın yetkili teknik servisinin vereceği teknik rapor ile ürünler tamamen veya kısmen garanti kapsamı dışında kalabilir.

• Ürünün, üretici firmanın ve kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde kullanılmadığının anlaşılması, müşterinin ihmali, yanlış ve amaç dışı kullanımdan kaynaklanan tüm arızalar.
• Ürünlerin amaçlarına aykırı olarak, normal çalışma ortamlarından ve uygun olmayan yüksek veya düşük voltaj, elektrik tesisatı, üretici tarafından tavsiye edilmeyen parça ve sarf malzemelerinin kullanılmasından kaynaklanan hasar ve arızalar.
• Yetkili servisin ve yetkili elemanların dışında cihaza müdahale edilmesi, onarılmaya çalışılması.
• Bu durumlarda garanti şartları geçersizdir.

Ürün Garantisi
Ürünler, imalatçı veya ithalatçı firma garantisi kapsamındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar, aşağıda ayrıntıları belirtilen garanti şartlarına göre ücretsiz olarak onarılır.

1- Garanti süresi ürünün tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve aksi belirtilmediği sürece en az iki yıldır. Ürünün arızalanması durumunda, onarımda geçen süre garanti süresine eklenir.
2- Ürünün onarım süresi, markanın teknik servisine ulaşmasından sonra en fazla 30 iş günüdür. Bu sürenin aşılması durumunda, müşteri, ürünün ücretsiz değişimini ya da bedel iadesini isteyebilir.
3- Ürünün arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı veya ithalatçı firma; ürünün onarımı tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir ürünü tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
4- Satıcı firma ürünün; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.
5- Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis raporuyla firma tarafından düzenlenen raporla belirlenir.
6- Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen ürünün tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, bir yıl içerisinde; aynı arızanın veya farklı arızaların devam etmesi durumunda garanti süresi içerisinde farklı arızaların devam etmesi, yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, tamiri için gereken azami sürenin (30 gün) aşılması, arızanın onarımının mümkün bulunmadığının belirlenmesi, bu durumlarda tüketici Malın ücretsiz değiştirilmesini veya bedel iadesi talep edebilir.

Arızalı Ürünlerde İzlenecek Yöntem
Kullanıcı donanımları ile ilgili bir sorun olmadığından emin olmalıdır. Bu konuda gerekirse firmamızdan yardım talep edebilir.
Genellikle firmamıza arızalı olduğu belirtilerek gönderilen ürünlerin %80 ninde hiçbir arıza bulunamamaktadır.


Arızalı olduğuna karar verilen ürünler için;
1- Alınan ürün ulusal servis ağı bulunan bir marka ise ürünlerini bölgelerinde ki yetkili servisine ya da markanın servis işleyiş şekline göre markanın yönergelere uygun şekilde yetkili servisine ulaştırmaları gerekmektedir.
Birçok firma garanti dâhilindeki ürünleri kargo ile kapınızdan aldırtıp, kapınıza teslim etmektedir.

2- Servis ağı yok ise

• Öncelikle firmamız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
• Teknik servisimizin yönlendirmesine göre ürünü teknik servisimize ulaştırmanız gerekmektedir.
• Ürünün firmamıza orijinal ya da güvenli bir ambalaj ile ulaştırılması sağlanmalıdır.
• Yetkili kişi kargoyu içinde doldurulan form bilgileri doğrultusunda teslim alacaktır.
• Formda belirtilen bilgiler ile kargo arasında bir fark olursa telefon ile sizi arayacak, size ulaşamayacak olursa kargoyu teslim almayacaktır.
• Gönderdiğiniz ürün kargoda hasar görürse buna tutanak tutturacaktır.
• Ürün teknik servisimize ulaştığında üründe yapılacak kontrollerden sonra, markanın verdiği talimata göre yenisi ile değiştirme yada yetkili serviste onarılma yöntemine gidilecektir.
• Firmamız teknik servis bünyesinde hiç bir şekilde tamir, onarım, bakım işlemi yapmamaktadır. Marka Teknik Servisi veya distribütör arasında köprü görevi görmektedir.
• Marka teknik servislerinden gelen bilgiler ile tarafınıza dönüş yapılıp bilgilendirme sağlanacaktır. Eğer ürün kullanıcı hatası dâhilinde ücretli bir onarım gerektiriyor ise sizden onay alınmadan onarımı yaptırılmayacaktır.
• Kargo masrafı müşterilerimiz tarafından karşılanır.
• Kargosu ödenmeyen arızalı ürünler kabul edilmeyecektir.


Adres:
Doruk Alarm A.Ş
Üçgen Mh. 97 Sk. Dinçer Apt. No:8/A
Antalya / Türkiye
  +90 (850) 777 1 555
  info@dorukalarm.com

Gizlilik Sözleşmesi / Hizmet Sözleşmesi / Teslimat - İade - Değişim / Garanti / KVK

© 2019 Doruk Alarm. Her hakkı saklıdır.