Sık Sorulan Sorular

Konut ve işyerlerinde beklenmeyen tehditlere karşı; hırsızlık, su baskını, yangın, doğal gaz kaçağı vb. durumlar için kullanılan alarm sistemleri yaşam ve çalışma alanlarındaki can ve mal güvenliğinin en üst düzeyde korunmasını sağlamaktadır.

Ev ve işyerlerinin güvenliği için, en gelişmiş ve en güvenilir kablolu/kablosuz Alarm Sistemleri, istenirse çözüme uygun diğer elektronik algılama ve otomasyon sistemlerine ( duman dedektörü, darbe dedektörü, ısı dedektörü, su baskın dedektörü, doğalgaz dedektörü, beam dedektörü v.b.) entegre edilerek tesis edilmektedir.

Alarm Sistemleri, korunacak mekanlarda; can ve mal güvenliğinin temini için birden fazla sistem çözümü ile projelendirilebilir. Örneğin; bahçe duvarı ile çevrilmiş müstakil bir evde güvenlik çözümü, çevre güvenlik sistemi kullanılarak projelendirilir, korunacak mekânın daire veya ofis olması durumunda ise, evin/ofisin içinde uygun güvenlik sensörleri kullanılarak çözüme ulaşılabilir.

Alarm Sistemleri, can ve mal güvenliğinin yanı sıra konfor ve kolaylık içerecek şekilde; uzaktan erişim, cep telefonu ile kontrol, akıllı paneller kullanılarak ev otomasyonu; havalandırma, ısıtma, soğutma, perde/elektrikli kepenk kontrolü, havuz alarmı gibi akıllı ev cihazları ile entegre olabilmektedir.

Alarm Takip Merkezi Nedir?
Alarm Takip Merkezi; kendisine bağlı bulunan abonelere ait güvenlik panellerinin 7 gün 24 saat esasına göre gsm, sabit telefon, gprs veya network hatları yardımı ile uzaktan elektronik ortamda izlenmesi esasına göre çalışan, T.C. İçişleri Bakanlığının 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanununun 5 'inci maddesi uyarınca yapılanmasını tamamlamış, emniyet birimleri ile ortak çalışan ve resmi makamlar tarafından sürekli denetlemelere tabi tutulan İçişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yarı resmi bir kuruluştur. Abonelerimize ait tüm bilgi ve belgeler gizlidir (sistemin kurulu olup olmadığı dahil) sadece abonelik formunda belirtilen kişilere yine abonelik formunda yazan telefon numaraları üzerinden YETKİLİ PAROLA karşılığı paylaşılır. PAROLA ALINMADAN HİÇBİR İŞLEM YAPILMAZ. Yazışmalarımız "Hizmete Özel" dereceli gizliliğe sahiptir. Tüm çalışanlarımız güvenlik sorgulamasından geçirilmiş kişilerdir ve her biri yine İçişleri Bakanlığı'nın onay yazısı ile göreve başlatılmışlardır.

Alarm Takip Merkezi Nasıl Çalışır?
Elektronik güvenlik panelleri, sisteme kablo yardımı ile ya da kablosuz olarak bağlanmış değişik amaçlı dedektörlerden (hareket, ses, ısı, duman, titreşim, gaz, su, alev) ya da direk uyarı düğmelerinden almış oldukları sinyalleri ve periyodik kontrol sinyallerini bağlı bulunan telefon hattı, tesis edilmişse GSM modül veya Network modül üzerinden birkaç saniye içerisinde Alarm Takip Merkezine iletir ve gerekli işlemler yetkili operatörlerimiz tarafından yapılır.

Alarm Takip Merkezinden Alınacak Hizmetler Nelerdir?
Alarm merkezlerinin Emniyet/Jandarma harekât merkezlerine gönderecekleri alarmlarda uymaları gereken öncelik sıraları İçişleri Bakanlığı tarafından belirtilmiştir. Bir alarmın oluşması durumunda Alarm Takip Merkezi operatörleri önceden belirlenen prosedürler doğrultusunda ilgili yerleri (yetkili kişi, polis, jandarma, itfaiye, ambulans) arayarak durumdan haberdar eder.

Müşteri tarafından Alarm Takip Merkezine alarm sistemini kurma ve çözme saati belirtilmiş ise, (örn. “06:00 mağaza açılışı, 19:00 mağaza kapanış saatidir” gibi) sistemin belirtilen saatten önce devre dışı bırakılması ya da kurulma saatinde kurulmaması gibi durumlarda müşteri tarafımızdan bilgilendirilir. Böylece çok kullanıcılı sistemlerde yetkisiz açışlar, kendi içinde soyulma ya da şifrenin öğrenilmesi olasılığına karşı PAROLA alınarak bu tür riskler de ortadan kalkmış olur. Mesai saatlerinin değişmesi durumunda ya da mesai dışı açılışlarda önceden Alarm Takip Merkezi bilgilendirilmelidir. Bu kontrolde amaç işyerine parola sormak değil unutulduğunda devreye girerek bilgilendirmektir. Abonelerimizin de bu konuya gerekli hassasiyeti göstermesi beklenmektedir.

Alarm Takip Merkezi Yetki ve sistem özelliklerinde de belirtildiği gibi Alarm Takip Merkezi sisteminizi uzaktan açma ya da kurma gibi bir yetkiye sahip değildir. Bu tür bir sistem güvenlik açığı olarak değerlendirildiği için yasaklanmıştır. Yetkili şifreler sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir ve hiçbir şekilde şifrelerin kaydı tutulmamaktadır. Sistemin kurulması unutulduğunda kurulan alarm panelinin özelliğine göre otomatik kurulma devreye girerek önceden programlanmış saatte sisteminizi kurar. Başta da belirtildiği gibi merkezimizden bağımsız olarak alarm paneli otomatik olarak sistemi devreye sokar. Otomatik kurulma saati elektrik kesintilerinden etkilenerek ileri ya da geriye doğru kayabilmektedir.

Müşterinin sisteminde oluşan arızalar, Haber Alma merkezi tarafından görülür. Müşteri bilgilendirilerek servis verilir ve sorun giderilir.

Müşteri alarm panelinin gönderdiği bütün sinyalleri ve operatörlerin yaptığı bütün işlemleri, adres, telefon, kullanıcı bilgilerini sitemizde verilecek olan şifre ile online görme ve değiştirme imkanına sahiptir.


ALARM TAKİP PAKETLERİMİZ

SİLVER PAKET
Operatör Yanıt Sistemi + 1 Kullanıcılı SMS Hizmeti
Operatör Yanıt : Alarm durumlarında ve oluşan her türlü sinyalde (Alarm, Arıza, Tatil, Mesai) operatör araması yapılmaktadır.
Silver Paket Sms Hizmeti : Belirtilen üç telefon numarasına (Açılış-Kapanış-Açılış gecikti-Akü zayıf-Elektrik arıza-Elektrik arızası düzeldi) bildirimleri gönderilir.

Operatörlü Alarm Takip Hizmetinde alarm durumlarında ve oluşan her türlü sinyalde (alarm, arıza, tatil, mesai) operatör araması yapılmaktadır.
• Alarm Takip Merkezimizde tüm görüşmeler abonelerimizin hizmet almaya başladıkları tarihten itibaren 1 yıl kayıt altında tutulmaktadır.
• Cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşulları ile müşteri taleplerini eksiksiz karşılar.
• Hizmetlerimiz Türk Lirası dır.
• Hizmet ödemelerine peşin fiyatına taksit imkânı sağlanmaktadır.
• Operatör aramalarında; abonelere ait alarm sistemlerinde meydana gelen tüm arıza, alarmlar ve sinyaller abonelere operatörler tarafından sözlü olarak iletilmekte ve duruma göre aksiyon alınmaktadır.GOLD PAKET
Operatör Yanıt Sistemi + Maksimum 3 Kullanıcılı Full SMS Hizmeti
Operatör Yanıt: Alarm durumlarında ve oluşan her türlü sinyalde (Alarm, Arıza, Tatil, Mesai) operatör araması yapılmaktadır.
Gold Paket Sms Hizmeti : Belirtilen üç telefon numarasına (Açılış-Kapanış-Açılış gecikti-Akü zayıf-Elektrik arıza-Elektrik arızası düzeldi) bildirimleri gönderilir.

Operatörlü Alarm Takip Hizmetinde alarm durumlarında ve oluşan her türlü sinyalde (alarm, arıza, tatil, mesai) operatör araması yapılmaktadır.
• Alarm Takip Merkezimizde tüm görüşmeler abonelerimizin hizmet almaya başladıkları tarihten itibaren 1 yıl kayıt altında tutulmaktadır.
• Cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşulları ile müşteri taleplerini eksiksiz karşılar.
• Hizmetlerimiz Türk Lirası dır.
• Hizmet ödemelerine peşin fiyatına taksit imkânı sağlanmaktadır.
• Operatör aramalarında; abonelere ait alarm sistemlerinde meydana gelen tüm arıza, alarmlar ve sinyaller abonelere operatörler tarafından sözlü olarak iletilmekte ve duruma göre aksiyon alınmaktadır.
Adres:
Doruk Alarm A.Ş
Üçgen Mh. 97 Sk. Dinçer Apt. No:8/A
Antalya / Türkiye
  +90 (850) 777 1 555
  info@dorukalarm.com

Gizlilik Sözleşmesi / Hizmet Sözleşmesi / Teslimat - İade - Değişim / Garanti / KVK

© 2019 Doruk Alarm. Her hakkı saklıdır.